-
Refugee 3:440:00/3:44
-
Building A Ladder 6:050:00/6:05
-
Social Call 5:210:00/5:21
-
0:00/1:28
-
Moanin 3:020:00/3:02
-
End of Love 4:150:00/4:15
-
0:00/6:20
-
RollerCoaster 3:350:00/3:35
-
Westpoint 4:340:00/4:34
-
0:00/4:20
concert choir archives
2022-2023 ADVANCED CONCERT CHOIR
2022-2023 Assistant Conductors: Marcus Espinosa, Isabel Pierson, Emily Dibene, Promiz Thomas and Dana Liddiard
Alamdari, Pari
Banaag, Micah Angela
Brewer, Christie
Canepa, Alexa
Chang, Kaylee
Cheshire, Callia
Cronk, Ava
Dibene, Emily
Egami, Henry
Egami, Nathan
Espinosa, Maddox
Espinosa, Marcus
Hammersley, Sawyer
Handley, Madison
Henao, Emma
Heringer, Daniel
Hoppe, Elise
Huntzinger, Hadley
Jang, Ethan
Kalaw, Francis Gabriel
Krejcarek, Donovan
L'Herault, Emily
LaPoint, Gina
Lessis, Mico
Lessis, Tomi
Liddiard, Dana
Lim, Annika
Manansala, Marial
Mathew, Tahan
McElroy, William
Medland, Madison
Molina, Jaslynn
Nam, Kayla
Nwadiashi, Uche
Payne, Brayden
Perez, Jordan
Petree, Steviejane
Pierson, Isabel
Priesz, Joel
Puettmann, Rebecca
Raghunathan, Tavishi
Ramirez, Kailey
Ray, Ella
Rice, Christopher
Richards, Ella
Rigor, Joseph
Roco-Calvo, Matthew
Santos, Lucas
Scofield, Brianna
Shah, Aarya
Shankar, Maya
Shlager, Daniel
Sidhu, Saraina
Somysetty, Divya
Thomas, Promiz
Trujillo, Brendan
Zhang, Jadia
2021-2022 Advanced Concert Choir
2021-2022 Assistant Conductors: Matt King, Jaena Sola, Marcus Espinosa, Isabel Pierson, and Khara Bigham (Tech Director)
Ackerman, McKenna
Bigham, Khara
Bito, Trinity
Borough, Paris
Brewer, Christie
Buendia, Alicia
Cheshire, Callia
Clanin, Helena
Cohan, MaKenna
Cronk, Ava
Cuares, Isabella
Dibene, Emily
Digiacomo, Ariel
Fredell, Eowyn
Guo, Elaine
Hallare, Audrey-Allane
Handley, Madison
Hart, Kelsey
Haslam, Eve
Henao, Emma
Jones, Brooke
Lee, Megan
Liddiard, Dana
Manansala, Marial
Molina, Jaslynn
Petree, Steviejane
Pierson, Isabel
Plascencia, Izel
Price, Sophie
Puettmann, Rebecca
Ramirez, Julia
Richards, Kaitlyn
Ryken, Emily
Shankar, Maya
Smith, Avrielle
Sola, Jaena
Somysetty, Divya
Thomas, Promiz
Vincent, Paige
Benjamin, Bradley
Egami, Henry
Egami, Nathan
Espinosa, Maddox
Espinosa, Marcus
Heringer, Daniel
Kalaw, Francis Gabriel
King, Matthew
Lessis, Tomi
Matsushita, Ethan
McElroy, William
Morales, Jacob
Pena, Aidan
Rademacher, Pierce
Roco-Calvo, Matt
Santos, Lucas
Schutte, Ryan
Shlager, Daniel
Spann, Kenneth
Villareal, Aaron
Advanced Concert Choir 2020-2021
* 2020-2021 Representatives:
Samantha Anderson, Luke Haslam & Sydney Makar
*2020-2021 Student Accompanist:
Matthew King
Samantha Anderson
Isabella Bagni
Jamie Bender
Khara Bigham
Reyshel Bonto
Paris Borough
Etienne Cheshire-Guevarra
MaKenna Cohan
Isabella Cuares
Caitlin David
Kayla Dawson
Elle Denlea
Nathan Egami
Marcus Rizal Espinosa
Alyson Fletcher
Benjamin Fletcher
Jessica Freebairn
Savannah Garnett-Schultz
Elaine Guo
Mia Gutierrez-Jeffries
Luke Haslam
Emma Henao
Isabella Henao
Sejun Her
Jack Hoppe
Hannah Jacobs
Neda Javadi
Joshua Jeong
Matthew King
Anna Knight
Elle LaPoint
Tomi Lessis
Madelyn Liddiard
Nadia Maciejewski
Sydney Makar
Samantha Miranda
Jacob Morales
Mason Mull
Cameron Nava
Joshua Paloyo
Joseph Park
Kendra Phillips
Isabel Pierson
Jalen Pipkins
Izel Plascencia
Jensen Price
Sophie Price
Rebecca Puettmann
Trinity Quattlebaum
Pierce Rademacher
Julia Ramirez
Chase Rice
Matthew Roco-Calvo
Shefali Sharma
Daniel Shlager
Abby Smith
Jaena Sola
Ryan Sweets
Daniel Ventura
Aaron Villareal
Paige Vincent
Advanced Concert Choir 2019-2020
* 2019-2020 Representatives:
Samantha Anderson, Grace Evans & Youngjin Kim
Samantha Anderson
Isabella Bagni
Jamie Bender
Khara Bigham
Kaylee Brewis
Seung Hyun Cha
Etienne Cheshire-Guevarra
Rykah Childs
Adhithya Cini
MaKenna Cohan
Sofia De La Cruz
Eva De Los Santos
Natalie Diep
Sarah Duncan
Nathan Egami
Marcus Rizal Espinosa
Grace Evans
Natalie Farrar
Alyson Fletcher
Benjamin Fletcher
Fiona Fredell
Savannah Garnett-Schultz
Amber Griffith
Mia Gutierrez-Jeffries
Luke Haslam
Orlando Henderson
Sejun Her
Jack Hoppe
Hannah Jacobs
Karen Khaykin
Yewoo Kim
Youngjin Kim
Matthew King
Anna Knight
Joshua Kwock
Peyton Lamont
Elle LaPoint
Madison Lee
Madelyn Liddiard
Christopher Lopez-Calero
Mia Lucero-Garcia
Sydney Makar
Jax Markley
Jeremiah Masangcay
Molly McElroy
Maya Miller
Samantha Miranda
Jacob Morales
Matthew Morgenstern
Mason Mull
Olivia Myers
Cameron Nava
Denise Nunez
Joshua Paloyo
Natalie Pardo
Pilar Petroski
Jalen Pipkins
Sophie Price
Trinity Quattlebaum
Mason Rademacher
Pierce Rademacher
Matthew Roco-Calvo
Sophia Rodriguez
Hayley Romick
Tessa Scholz
Deborah Shlager
Abby Smith
Cameron Smith
KT Spann
Brady Stallings
Becca Suen
Jonathan Tcheumani
Kaitlynn Totter
Daniel Ventura
2018-2019 Concert Choir
Assistant Conductors:
Alexia Vincent, Danna Dumandan & Ashika Thomas
Stephanie Ahorro
Samantha Anderson
Sophia Bellefeuille
Anne Bizres
Kenneth Borchart
Jacob Brewer
Emma Buckley
Alysson Buendia
Julianna Caballero
Tracy Campbell
Jackson Caruso
Rykah Childs
Sydney Cohan
Summer Collins
Joli Noelle David
Troy David
Natalie Diep
Danna Dumandan
Sarah Duncan
Grace Evans
Sean Evans
Natalie Farrar
Benjamin Fletcher
Sonia Flores
Kelley Fredrickson
Ximena Gonzalez
Amanda Gough
Amber Griffith
Mia Gutierrez-Jeffries
Luke Haslam
Marissa Hasseman
Orlando Henderson
Jack Hoppe
Martrin Hoppe
Montana James
Andrea Jonson
Grace Jorgensen
Yeseong (George) Kim
Yewoo Kim
Youngjin Kim
Matthew King
Joshua Kwock
Peyton Lamont
Madison Lee
Jaden Lewis
Dylan Lopez
Christopher Lopez-Calero
Jan Domenik Lua
Mia Lucero-Garcia
Sydney Makar
Scarlett Maresca-Manning
Jeremiah Masangcay
Tevya Matthew
Molly McElroy
Elliot Mestas
Madisyn Miller
Maya Miller
Rattiya Miller
Zachary Miranda
Rachael Montgomery
Ellen Moody
Aspen Moore
Matthew Morgenstern
Mason Mull
Olivia Myers
Denise Nunez
Julian Obusan
Joshua Paloyo
Pilar Petroski
James Purdy
Pierce Rademacher
Elias (Clay) Riche
Sophia C Rodriguez
Ivie Sanchez
Deborah Shlager
Abby Smith
Cameron Smith
Brady Stallings
Rebecca Suen
Ashika Thomas
Eugene Tuzon
Sandra Velasquez
Alexia Vincent
Annika Wheeler
Joy Williams
Stephen Yang
Ryan Yoon
2017-2018 Concert Choir
Assistant Conductors:
Matthew Ahn, James Evans & Sarah Moorehead
Matthew D Ahn
Henry G Anderson
Natasha N Azadani
Danah Angelica A Banaag
Parker R. Bates
Sophia R Bellefeuille
Brianna S Berger
Kenneth W Borchart
Jackson G Caruso
Sydney C Cohan
Taylor N De La Cerda
Jade L Dodley
Danna Marie C Dumandan
James C Evans
Joseph D Faraci
Sonia G Flores
Kelley M Fredrickson
Christopher J Gilbert
Amanda J Gough
Kishka N (Nizella) Grantz
Kelly P Gravo
Amber L Griffith
Brian Gutierrez
Joshua A Hall
Daniel B Hansen
Kristina M Hanton
Luke A Haslam
Marissa L Hasseman
Jack R Hoppe
Martin L Hoppe
Natalie D Hussein
Steven A Jacobsen
Montana R James
Andrea Louise V Jonson
Grace L Jorgensen
Calvin Kim
Joshua M Kwock
Shaina Louise P Latuno
Justina J Lee
Jaden D Lewis
Dylan A Lopez
Christopher A Lopez-Calero
Jan Domenik R Lua
Grace N Lueck
Malissa C Ma
Scarlett M Manning
Therese C Masangcay
Madisyn N Miller
Rattiya M Miller
Zachary T Miranda
Madelyn R Montoya
Ellen X Moody
Sarah E Morehead
Matthew B Morgenstern
Mason W Mull
Lucas G Nava
Mary Celina T Olana
Angela Nicole D Pangan
Kayla B Quilantang
Elias C (Clay) Riche
John R Roberts
Sophia C Rodriguez
Yonghee Shin
Hyrum D Stallings
Katie A Ticas
Eugene Matthew R Tuzon
Alexia G Vincent
Jackson H Walker
Annika S Wheeler
Joy A Williams
Corbin O Wong
Stephen H Yang
Ryan Yoon
Ivy Marie P Yu
Dylan Zheng
2016-2017 Concert Choir
Assistant Conductors:
Cole Rademacher, Max Smith & Mark Redd
Adams, Karley
Ahlberg, Kate
Ahn, Matthew
Anciola, Denise
Anderson, Henry
Barter, Serenity
Bellefeuille, Sophia
Berger, Brianna
Bermudez, Erica
Boateng, Gladys
Borchart, Kenneth
Borja, Melodie
Buiatti, Lauryn
Carey-Hill, Grace
Caruso, Jackson
Douglas, Samantha
Dumandan, Danna Marie
Evans, James
Faraci, Joseph D
Fredrickson, Kelley
Gilbert, Christopher
Hall, Joshua
Hansen, Daniel
Hasseman, Marissa
Hoppe, Tucker
Jacobsen, Steven
Jimenez, Emily
Jung, Timothy
Keating, Sabrina
Kim, Calvin
Kwock, Joshua
Latuno, Shaina Louise
Lee, Justina
Lewis, Gabrielle
Lewis, Jaden
Lopez, Dylan
Lua, Jan Domenik
Ma, Malissa
Masangcay, Jeanne Therese
Miller, Madisyn
Miranda, Zachary
Monnett, Natasha
Montoya, Madelyn
Morehead, Sarah
Morgenstern, Matthew
Paisley, Haley
Pangan, Angela Nicole
Pietrolungo, Sophia
Puerto, Madeline
Rademacher, Cole
Redd, Mark
Reyes, Bryan
Rivera, Noah
Roberts, John
Schlesinger, Kianna
Sherwood, Sarah
Smith, Alexander
Smith, Fox
Smith, Max
Suen, Rachel
Vang, Nathain
Vincent, Alexia
Wacholtz, Hannah
Wacholtz, Michelle
Walker, Jackson
Weitzel, Ryan
Wendling, Alyssa
Wolfe, Mason
Wong, Corbin
2015-2016 Concert Choir
Assistant Conductors: Reid Bowman & Camille Day
Ahlberg, Kate
Ahn, Matthew
Anderson, Henry
Andreoni, Brenna
Book, Katelyn
Borchart, Kenneth
Borja, Kaden
Borja, Melodie
Bowman, John "Reid"
Buiatti, Lauryn
Carey-Hill, Grace
Carpintero, Samantha
Casillas, Amanda
Concepcion, Joshua
Day, Camille
Evans, James
Firth, Miranda
Florczak, Lily
Gilbert, Christopher
Gilbert, Hannah
Hannemann, Ryan
Hansen, Daniel
Howard, Christian
Ingber, Devon
Jarel, Nicole
Jimenez, Emily
Karooiannis, Christina
Keating, Sabrina
Kim, Calvin
Latuno, Shaina Louise
Lee, Justina
Lopez, Dylan
Lopez, Lauren
Masangcay, Jeanne Therese
McCloud, John
Melton, Cameron
Meske, James
Ming, Hudson
Ming, Tanner
Molloy, Melinda
Monnett, Natasha
Nava, Lucas
Null, Christopher
Nussbaum, Rebecca
Oketch-Oduwo, Zoe
Paisley, Haley
Palare, Andre
Palomares, Yzabel
Pietrolungo, Sophia
Pittman, Holly
Puerto, Madeline
Rademacher, Cole
Ravenhill, Olivia
Redd, Mark
Romero, Janessa
Schlesinger, Kianna
Sherwood, Sarah
Smith, Alexander
Smith, Fox
Smith, Max
Stirrett, Madison
Thota, Ashley
Uhl, Rebekah
Wacholtz, Hannah
Wacholtz, Michelle
Weitzel, Ryan
Wilborn, Maylen
Wong, Zachary A
2014-2015 Concert Choir
Assistant Conductors: Cassie Duschane & Anissa Johnson
Anderson, Henry
Azadani, Anahitta
Bermudez, Matthew
Book, Katelyn
Borchart, Lauren
Borja, Kaden
Bowman, John
Brooks, Samantha
Browne, Hallie
Carpintero, Samantha
Carter, Evann
De Asis, Kelsey Marie
Doty, Kathrine
Dreiling, Melissa
Durant, Nykki
Duschane, Cassandra
Edora, Justin
Florczak, Lily
Gilbert, Christopher
Greenfield, Noah
Griffin, Jaclyn
Grigsby, Sage
Hansen, Daniel
Hayles, Chase
Howard, Christian
Inemer, Michael
Ingber, Devon
Jarel, Nicole
Johnson, Anissa
Jones, Carson
Ketenjian, Taline
Kim, Calvin
Kreuzberger, Sydnee
Laguilles, Kendra
Lauffer, Katharine
Lemus Rivas, Juan
Lopez, Matthew Ryan
McCloud, John
Melton, Cameron
Meske, James
Miller, Adam
Ming, Tanner
Nava, Marissa Renee
Null, Christopher
Oketch-Oduwo, Zoe
Pear, Amelia
Perkins, Briana
Pritchard, Paige
Rademacher, Cole
Redd, Mark
Rodriquez, Brayan
Romero, Janessa
Sabiniano, Erica
Sanchez, Karen
Schlesinger, Kianna
Slaboda, Dylan
Smith, Alexander
Smith, Fox
Smith, Max
Swigert, Amanda
Tasker, Nicholas
Torrente, Camille Ann
Uhl, Rebekah
Vincent, Riana
Wacholtz, Hannah
Wade, Michael
Wilborn, Maylen
Witkin, Matthew
Wong, Zachary
Zacky, Gabrielle
Zacky, Grayson
VHS 2'N4 - NORTHWEST PASSAGE 2018 CUESTA JAZZ FESTIVAL